Hakkımda

Deniz Orbay
Yoga Eğitmeni,  @yogaurban'ın kurucusu

Keşfet. Hareket et. Keyif al.

 

Yoganın hayatıma girmesini sağlayan, mat üzerinde ve dışında bana yön veren üç eylem. 

 

İktisat üzerine moda tasarımı eğitimi, moda sektöründen ajans hayatına ve oradan ithal gıda pazarlamasına giden bir kariyer; bukızlar koşu grubu ve maraton macerası; denenen tüm spor salonları, spor dalları...

 

Hayatım boyunca hep kalbimden geçenin peşinde, keyif aldığımı tutkuyla yapmanın hareketinde bir keşif hali.

En iyi yolun kalpten geçtiğine inanıyorum. Kalbine dokunan insanları takip etmeye cesaret ettiğinde yolculuğun olması gerektiği yere gidiyor. 

 

Benim yolculuğum da böyle şekillendi. Bir festivalde girdiğim yoga dersi sonrasında daha çok öğrenmeye ve keşfetmeye karşı uyanan merakım beni Cihangir Yoga’ya getirdi ve yoga hayatımın bir parçası oldu.

Yoga yapmak ve hatta yoga eğitmeni olmak için ayrı bir kişiliğe bürünmeye gerek olmadığını bana göstererek bakış açımı değiştiren ve ilham veren Chris Chavez’in eğitimine katıldım. Eğitim sonrasında da karşıma çıkan, bana ilham veren ve kalbime dokunan insanları, hocaları ve pratikleri takip ederek, bir çok eğitim, atölye, festival ve inzivaya katıldım. İleri Seviye Eğitim’ime devam ediyorum.

 

10 senelik kurumsal kariyerime 2018 ortalarında son verdim ve hayatıma tam zamanlı yoga eğitmeni olarak devam etmeye başladım. Cihangir Yoga ve Hillside City Club’da stüdyo dersleri veriyorum. Urban Yoga’nın kurucusuyum. Stüdyo ve özel derslerimin yanında Urban Yoga oluşumu altında kurumsal şirketlere ve bireysel katılımcılara yönelik atölye ve kamplar düzenliyorum.

Derslerimde sunmaya çalıştığım hal hep keşif halinde kalmak, hareketin farkında olmak ve pratik boyunca keyif halini sürdürmek. 

Bu hayattaki en büyük nimetin sağlıklı bir vücuda sahip olmak, hareket etme kabiliyeti ve nefes almak olduğuna inanıyorum. Yoga benim için yaşamı deneyimlememi sağlayan bedenimin, hareket kabiliyetimin ve nefesimin bir kutlaması ve kutsaması.

Abone Olun
Yenil duyurular ve güncellemeleri alabilmek için e-posta adresinizi gönderin

 

©2019 Deniz Orbay

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon